Dziś mamy 15 stycznia 2025, środa, imieniny obchodzą:
24 kwietnia 2023

„Mogę więcej”. Gala konkursu matematycznego

fot. pow.

fot. pow.

W poprzednim tygodniu (19.04.2023 r.) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym# w Dobrczu odbyła się uroczystość podsumowująca drugą edycję konkursu matematycznego dla uczniów klas drugich i trzecich „Mogę więcej”.

Celem konkursu było wyłonienie młodych talentów matematycznych, integracja środowisk szkolnych oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów klas młodszych.

Na zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Borównie, Kotomierzu, Osielsku, Wudzynie i Żołędowie. W konkursie brali udział również uczniowie ze szkoły w Dobrczu. Łącznie wzięło w nim udział 181 uczniów. W czasie konkursu rozwiązywane były zadania matematyczne o różnym stopniu trudności, również wykraczające poza podstawę programową edukacji wczesnoszkolnej oraz zadania nietypowe.

Na uroczystej gali gościliśmy Panią Kierownik Referatu Oświaty Gminy Dobrcz - Annę Kutkowską, Panią Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrczu - Agnieszkę Kawińską, Panią Edytę Eisert reprezentującą Radę Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu, Państwa Magdalenę i Krzysztofa Szperkowskich reprezentujących Fundację Polską.

W gronie finalistów znaleźli się uczniowie, którzy rozwiązali test na poziomie minimum 65%, czyli uzyskali co najmniej 42 punkty.

W kategorii uczniów klas drugich wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
- I miejsce zajął Natan Remus z Wudzyna
- II miejsce ex aequo zajęli Franciszek Tomaszewski z Wudzyna i Franciszek Szymański z Osielska
- III miejsce zajęła Oliwia Sybila z Dobrcza
- wyróżnienia otrzymali: Sara Kosecka z Żołędowa, Adam Niezgódka z Żołędowa, Kacper Wielewicki z Wudzyna, Alexander Eisert z Dobrcza

W kategorii uczniów klas trzecich wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
- I miejsce zajął Jakub Jach z Żołędowa
- II miejsce zajął Olgierd Basiński z Kotomierza
- III miejsce zajął Michał Pruski z Osielska
- wyróżnienia otrzymali: Barbara Arczyńska z Wudzyna, Cezary Nowak z Borówna, Filip Szymański z Osielska, Klara Wąs z Osielska, Kacper Koszucki z Dobrcza, Ewa Gaweł z Żołędowa.

Serdecznie gratulujemy!
Sponsorami nagród byli: Pani Dyrektor Agnieszka Kawińska, Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu, Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy, Fundacja Polska, Sztuka Rodzinna.
Matematyka jest niekwestionowaną królową nauk. Można jej nie rozumieć, co w konsekwencji przekłada się na to, że wielu uczniów jej nie lubi, ale nie ulega wątpliwości, że stanowi ogromną część naszego życia i dlatego nie ma przed nią ucieczki. Cieszymy się, że uczniowie klas młodszych nie uciekają przed matematyką. Wielu z nich wychodzi jej naprzeciw i wita ją z uśmiechem. Liczymy na to, że kolejna edycja konkursu również będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem.

Materiał: Paulina Kapsa, Joanna Stawska

Źródło: UG Dobrcz

Oceń artykuł: 26 36

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Franciszek Szymańśki, w dniu 30-04-2024 15:46:22 napisał:

    Witam powiem tak , super , Paa

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań

8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy

(czytaj więcej)
0

Kolejne rodzaje dokumentów tożsamości. Czym różnią się od siebie?

Dokumenty tożsamości, które musisz znać! #Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia, czym są mDowód, e-dowód, dowód osobisty, dowód cyfrowy i elektroniczny.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)