„Mogę więcej”. Gala konkursu matematycznego
fot. pow.
W poprzednim tygodniu (19.04.2023 r.) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym# w Dobrczu odbyła się uroczystość podsumowująca drugą edycję konkursu matematycznego dla uczniów klas drugich i trzecich „Mogę więcej”.
Celem konkursu było wyłonienie młodych talentów matematycznych, integracja środowisk szkolnych oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów klas młodszych.
Na zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Borównie, Kotomierzu, Osielsku, Wudzynie i Żołędowie. W konkursie brali udział również uczniowie ze szkoły w Dobrczu. Łącznie wzięło w nim udział 181 uczniów. W czasie konkursu rozwiązywane były zadania matematyczne o różnym stopniu trudności, również wykraczające poza podstawę programową edukacji wczesnoszkolnej oraz zadania nietypowe.
Na uroczystej gali gościliśmy Panią Kierownik Referatu Oświaty Gminy Dobrcz - Annę Kutkowską, Panią Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrczu - Agnieszkę Kawińską, Panią Edytę Eisert reprezentującą Radę Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu, Państwa Magdalenę i Krzysztofa Szperkowskich reprezentujących Fundację Polską.
W gronie finalistów znaleźli się uczniowie, którzy rozwiązali test na poziomie minimum 65%, czyli uzyskali co najmniej 42 punkty.
W kategorii uczniów klas drugich wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
- I miejsce zajął Natan Remus z Wudzyna
- II miejsce ex aequo zajęli Franciszek Tomaszewski z Wudzyna i Franciszek Szymański z Osielska
- III miejsce zajęła Oliwia Sybila z Dobrcza
- wyróżnienia otrzymali: Sara Kosecka z Żołędowa, Adam Niezgódka z Żołędowa, Kacper Wielewicki z Wudzyna, Alexander Eisert z Dobrcza
W kategorii uczniów klas trzecich wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
- I miejsce zajął Jakub Jach z Żołędowa
- II miejsce zajął Olgierd Basiński z Kotomierza
- III miejsce zajął Michał Pruski z Osielska
- wyróżnienia otrzymali: Barbara Arczyńska z Wudzyna, Cezary Nowak z Borówna, Filip Szymański z Osielska, Klara Wąs z Osielska, Kacper Koszucki z Dobrcza, Ewa Gaweł z Żołędowa.
Serdecznie gratulujemy!
Sponsorami nagród byli: Pani Dyrektor Agnieszka Kawińska, Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu, Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy, Fundacja Polska, Sztuka Rodzinna.
Matematyka jest niekwestionowaną królową nauk. Można jej nie rozumieć, co w konsekwencji przekłada się na to, że wielu uczniów jej nie lubi, ale nie ulega wątpliwości, że stanowi ogromną część naszego życia i dlatego nie ma przed nią ucieczki. Cieszymy się, że uczniowie klas młodszych nie uciekają przed matematyką. Wielu z nich wychodzi jej naprzeciw i wita ją z uśmiechem. Liczymy na to, że kolejna edycja konkursu również będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem.
Materiał: Paulina Kapsa, Joanna Stawska
Źródło: UG Dobrcz
Galeria
Czytaj również
- Bezpieczeństwo podczas ferii. Wizyta ratowników i funkcjonariuszy w szkole
- Warsztaty szkolne z policjantami. Tematem negatywne zjawisko hejtu
- Wielki sukces naszych uczennic! Konkurs poetycki "Słowem malowane"
- Niezwykły dzień w Starostwie. Wizyta uczniów XIII LO w Bydgoszczy
- Turniej Sportowo - Obronny. Na szczycie podium XII Liceum z Bydgoszczy
Dodaj komentarz
Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Kolejne rodzaje dokumentów tożsamości. Czym różnią się od siebie?
Dokumenty tożsamości, które musisz znać! #Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia, czym są mDowód, e-dowód, dowód osobisty, dowód cyfrowy i elektroniczny.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Franciszek Szymańśki, w dniu 30-04-2024 15:46:22 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!