Dziś mamy 15 stycznia 2025, środa, imieniny obchodzą:
04 września 2024

Budowa drogi ekspresowej. Finalny etap przygotowań

fot. gov.pl

fot. gov.pl

Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał komunikat w sprawie# budowy drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz-Toruń.

Niezbędne decyzje dotyczące wydania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej znajdują się w finalnym etapie przygotowań. Oczekujemy na poprawki w dokumentacji projektowej ze strony Pełnomocnika GDDKiA.

Dnia 2 września 2024 r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał postanowienie, które uzgadnia warunki realizacji odcinka od węzła Bydgoszcz Południe do węzła Emilianowo wraz z rozbudową drogi krajowej nr 25. Postanowienie nakazuje szereg dodatkowych wymogów środowiskowych, które musi wypełnić GDDKiA i uzupełnić Wykonawca w dokumentacji projektowej.

Wydanie postanowienia przez RDOŚ pozwoliło przystąpić do niezwłocznej weryfikacji zgodności dokumentacji projektowej z obowiązującymi aktualnymi wymogami środowiskowymi oraz wymaganiami prawnymi.

Czynności, które muszą zostać podjęte przez Pełnomocnika GDDKiA:

- dostosowanie projektu budowlanego do wymogów wynikających z postanowienia RDOŚ oraz odrębnych przepisów prawa

- dostosowanie map przebiegu inwestycji

- dostosowanie projektów podziału nieruchomości.

Po naniesieniu wymaganych poprawek przez Wykonawcę, strony postępowania, zgodnie z prawem zostaną, zostaną poinformowane o możliwości zapoznania się z zebranym materiałem dowodowym.

Po zakończeniu tego etapu, niezwłocznie zostanie wydana decyzja ZRID zezwalająca na realizację inwestycji drogowej na Odcinku 1 S-10.

Jednocześnie prowadzone są prace nad pozostałymi odcinkami inwestycji:

- Odcinek 2 S-10:

Trwa procedura ponownej oceny oddziaływania na środowisko prowadzona przez RDOŚ.

- Odcinek 3 S-10:

RDOŚ prowadzi ocenę oddziaływania na środowisko. Procedura po ostatecznym złożeniu dokumentacji przez Wykonawcę działającego w imieniu GDDKiA jest na etapie ponownego udziału społeczeństwa, w terminie od 21 sierpnia do 19 września 2024 r.

- Odcinek 4 S-10:

Trwa procedura uzupełniania wniosku przez Pełnomocnika Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Złożono prośbę na zgodę na uzupełnienie braków do 18 października 2024 r.

Źródło: KPUW

Oceń artykuł: 16 24

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań

8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy

(czytaj więcej)
0

Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu

Więcej ruchu to postanowienie# noworoczne, które często już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)