Dziś mamy 19 kwietnia 2025, sobota, imieniny obchodzą:
18 października 2024

"Dzieciństwo bez Przemocy". Ruszyła ogólnopolska kampania

fot. KPUW

fot. KPUW

Kampania Dzieciństwo bez Przemocy dotyka bardzo ważnego tematu #jakim jest przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce, dlatego również Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki dołącza do akcji.

Kampania jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu. W jej ramach będą podejmowane różne ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne, które potrwają od 8 października do 19 listopada 2024 roku. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki również aktywnie włącza się w kampanię „Dzieciństwo bez przemocy”.

Szczególnym, symbolicznym momentem będzie finał akcji - 19 listopada, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. W tym dniu o godzinie 17.00, na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci, fasady budynków w całej Polsce rozświetlą się na czerwono. Również Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki będzie tego dnia rozświetlony.

Bezpieczeństwo dzieci zależy od każdego z nas, dlatego kampania Dzieciństwo bez Przemocy uwrażliwia na problem krzywdzenia dzieci w Polsce oraz promuje sposoby dbania o rozwój i bezpieczeństwo dzieci, aby zapewnić im szczęśliwe dzieciństwo i dobrą przyszłość.

Kampania koncentruje się na:

  • uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,
  • wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci, 
  • promowaniu idei uważnego rodzicielstwa,
  • promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Kampania pomyślana jest jako coroczne wydarzenie mobilizujące całe społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci. Instytucje, organizacje i firmy w całej Polsce podejmują w czasie trwania kampanii różne inicjatywy edukacyjne nt. ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Zapraszamy do skorzystania z oferty webinarów oraz lekcji online.

Webinary, skierowane do rodziców, opiekunów, nauczycieli i edukatorów, koncentrują się na profilaktyce przemocy, rozpoznawaniu jej oznak oraz udzielaniu wsparcia emocjonalnego dzieciom w trudnych sytuacjach. Lekcje online to propozycja dla całych klas, podczas których uczniowie mogą zgłębiać tematy dotyczące relacji rówieśniczych, bezpieczeństwa w sieci oraz radzenia sobie z kryzysami psychicznymi.

Odwiedź serwis www.dziecinstwobezprzemocy.pl

Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka.

Źródło: KPUW

Oceń artykuł: 18 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Przesunięcia finansowe w budżecie. Budowa nowej świetlicy w Jarużynie

Wójt Osielska uważa, że póki nie zostaną zakończone #prace związane z wymianą pokrycia dachowego na budynku świetlicy w Jarużynie, nie można dysponować pieniędzmi zaoszczędzonymi w przetargu.

(czytaj więcej)