Dziś mamy 30 grudnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
06 grudnia 2021

Pożegnanie śp. druhny Eweliny. Ofiarowała swoje życie dla życia innych

fot. Kujawsko-pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

fot. Kujawsko-pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Całe swoje młode życie pomagała innym. Niestety po tragicznym w skutkach czwartkowym wypadku nikt nie był w stanie pomóc jej. Dziś w# Kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie odbyła się Msza św. pogrzebowa śp. Eweliny Marchlewskiej. W uroczystościach pogrzebowych wziął udział Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Wojewoda w imieniu władz rządowych i samorządowych, żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, wszystkich służb mundurowych złożył głębokie wyrazy współczucia Rodzinie, Bliskim, Przyjaciołom i Współpracownikom śp. kapral Eweliny Marchlewskiej.

–Trudno mówić w czasie przeszłym o osobie, która jeszcze przed chwilą biegła na zew alarmu i śpieszyła na pomoc bez względu na porę. Nie tak miało być. A jednak jestem pewien, że życie Eweliny było niezwykłym darem. Darem dla Jej bliskich i nas wszystkich - zdruzgotanych jej nagłym odejściem. Było darem dobroci, bezinteresowności i poświęcenia. Śp. kapral Ewelina Marchlewska swoją osobowością stanowiła wzór współczesnego patrioty. Tego nie zapomnimy– powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Śp. Kapral Ewelina Marchlewska otrzymała pośmiertnie Brązowy Medal „Za zasługi dla obronności kraju” nadany przez Ministra Obrony Narodowej i Złotą Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Samochód OSP Czernikowo, którym m.in. śp. druhna Ewelina Marchlewska podążała do pożaru, w czwartek 2 grudnia zderzył się czołowo z ciężarówką. Spoczęła na cmentarzu parafialnym w Czernikowie. Oprócz Eweliny w wypadku zginął także Jan Zdzisław Kwiatkowski, który pracował w urzędzie gminy jako konserwator.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 61 54

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Sylwestrowa domówka w stylu premium. Idealne rozwiązanie

Sylwester w domu nie musi oznaczać pidżam i popcornu# (choć szanujemy ten vibe). To szansa, by zamienić swoje cztery kąty w najbardziej ekskluzywny klub w mieście – z tym, że selekcja gości jest ściśle kontrolowana (Twoja lista znajomych) i nie ma problemu z kolejką do baru! Dla osób ceniących jakość i komfort, sylwester w domowym wydaniu to idealne rozwiązanie, pozwalające na połączenie intymności z wyrafinowanymi wrażeniami estetycznymi.

(czytaj więcej)
0

Niebawem powitamy Nowy Rok. Jakie są zwyczaje sylwestrowe?

Sylwester nie jest zwyczajną nocą, więc spędzać go jak #każdej innej nie można. To czas, który warto przeżyć wyjątkowo, niecodziennie. Nie znaczy to oczywiście, że trzeba koniecznie iść na bal. Ale zawsze warto pamiętać o obyczajach związanych z tym świętem. Są bardzo barwne i ciekawe. Zarówno te nasze rodzime, jak i wszelkie inne kultywowane w różnych zakątkach świata.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)