Święto Lotnictwa Polskiego w Bydgoszczy. Uroczyste obchody
fot. gov.pl
Święto Lotnictwa obchodzone co roku 28 sierpnia to nie tylko okazja #do wspomnień, ale także do refleksji nad współczesną rolą lotnictwa. To dzięki nim - lotnikom - czujemy się bezpieczni. Oficjalne uroczystości, w których uczestniczył Wojewoda Michał Sztybel odbyły się przy Pomniku Lotników w Bydgoszczy.
Wojewoda podkreślił, że nie ma silnego Wojska i bezpiecznej Polski bez silnego lotnictwa. Złożył także hołd wszystkim poległym w obronie naszego nieba.
Dziękujemy wszystkim lotnikom za ich służbę
Święto Lotnictwa Polskiego obchodzone jest co roku 28 sierpnia, data upamiętnia zwycięstwo polskich pilotów w międzynarodowych zawodach lotniczych w 1932 roku. Miasto Bydgoszcz odegrało kluczową rolę w rozwoju polskiego lotnictwa. W okresie międzywojennym było ważnym ośrodkiem szkolenia pilotów i bazą dla wielu pułków lotniczych. W mieście działały liczne szkoły lotnicze, w tym słynna Fordońska Szkoła Szybowcowa.
Święto Lotnictwa to wyjątkowy moment, który przypomina nam o nieocenionej roli, jaką lotnictwo odgrywa w strukturach współczesnych sił zbrojnych. Lotnictwo to nie tylko symbol siły i nowoczesności, ale przede wszystkim gwarant bezpieczeństwa naszego kraju w obliczu współczesnych zagrożeń.
Historyczne dokonania polskiego lotnictwa, w którym zawsze istotną rolę odgrywały ośrodki w województwie kujawsko-pomorskim, takie jak Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław i Grudziądz, są niezaprzeczalnym dowodem na to, jak głęboko zakorzeniona jest tradycja lotnicza w naszej historii. Raz jeszcze dziękuję wszystkim zgromadzonym za pamięć o polskich lotnikach. Cześć ich pamięci.
- mówił Wojewoda Michał Sztybel.
MAteriał: gov.pl/Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
Galeria
Czytaj również
- "Prymus Pomorza i Kujaw II". Lista stypendystów z naszego powiatu
- Zimowe wakacje. Uczniowie z naszego powiatu rozpoczną ferie już za tydzień
- Spotkanie Zespołu Roboczego w sprawie S10. Tematem poprawa bezpieczeństwa
- Koncert noworoczny w Maksymilianowie. Przepiękne utwory klasyczne
- Wodna odwaga i piłkarskie emocje. Morsy pomagają najmłodszym
Dodaj komentarz
Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu
Więcej ruchu to postanowienie# noworoczne, które często już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!