Dziś mamy 15 stycznia 2025, środa, imieniny obchodzą:

Szachy i warcaby

24 kwietnia 2024 0

Mistrz województwa do lat 7. Szachy szybkie

Radosne wiadomości dotarły do nas z Czernikowa. Mistrzem województwa #w szachach szybkich w grupie chłopców do lat 7 został Hubert Tucholski z UKS Szachy Osielsko.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2022 0

Turniej szachowy o puchar wójta. Kto zwyciężył?

W sobotę 9.04.2022 r. szachiści rozegrali Turniej o# Puchar Wójta Gminy Osielsko. Turniej odbył się w świetlicy w Maksymilianowie a wystartowało w nim 53 zawodników. Gminę Osielsko w tym turnieju reprezentował niedawno powstały klub szachowy UKS Szachy Osielsko pod kierownictwem Jacka Górnego.

(czytaj więcej)
04 listopada 2021 0

Zakończyły się zmagania szachistów. Piotr Szybowicz okazał się najlepszy

Piotr Szybowicz (Szubin), Grzegorz Galiński (Koronowo) i# Mikołaj Włoch (Bydgoszcz) stanęli na podium w kolejnych zawodach szachowych.

(czytaj więcej)
25 października 2021 0

I Mrotecki Festiwal Szachowy. Na podium mieszkańcy powiatu bydgoskiego

W sobotę 23 października odbył się w# Mroczy I Mrotecki Festiwal Szachowy z udziałem przedstawicieli województwa wielkopolskiego i województwa kujawsko – pomorskiego.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Mistrzostwa województwa w szachach. Kto okazał się najlepszy?

W dniach 16-17 października w Nakielskim Ośrodku Kultury odbyły się# 74 Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Szachach w ramach III Nakielskiego Festiwalu Szachowego.

(czytaj więcej)
0

Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań

8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy

(czytaj więcej)
0

Kolejne rodzaje dokumentów tożsamości. Czym różnią się od siebie?

Dokumenty tożsamości, które musisz znać! #Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia, czym są mDowód, e-dowód, dowód osobisty, dowód cyfrowy i elektroniczny.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)