"Szkoła międzypokoleniowa”. Cyfrowy projekt łączący uczniów i seniorów

fot. KPUW
Konkurs ma na celu integrację różnych pokoleń poprzez #wspólne działania edukacyjne. Od jesieni 2024 roku szkoły w naszym regionie otworzą swoje drzwi dla seniorów, oferując przestrzeń do nauki i wymiany doświadczeń.
Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 13 grudnia 2024 roku. W ramach rywalizacji szkoły będą zbierać punkty za: realizację warsztatów, zaangażowanie seniorów i uczniów, sprawozdania oraz lokalizację szkoły.
Cztery szkoły z każdego województwa, a więc łącznie 64 szkoły z całej Polski z najwyższą liczbą punktów, otrzymają nagrody w postaci multimedialnej pracowni komputerowej składającej się z 15 laptopów i zestawów akcesoriów.
Aby wziąć udział, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:
kompetencjecyfrowe.gov.pl/szkolamiedzypokoleniowa.
Wspólnie budujmy społeczność opartą na szacunku, zrozumieniu i współpracy między pokoleniami.
Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:
https://www.gov.pl/.../rusza-szkola-miedzypokoleniowa...
Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
Czytaj również
- Wojewódzki Konkurs Genealogiczny. Uroczyste rozstrzygnięcie
- Projekt z ZUS dla uczniów. Ogłoszono konkurs plastyczny
- "Moje Miasto, Moja Gmina w Unii Europejskiej”. Konkurs plastyczny
- Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2025". Sprawdź szczegóły
- X edycja konkursu "Mój ojciec – dobrze być razem”! Sprawdź szczegóły
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Przesunięcia finansowe w budżecie. Budowa nowej świetlicy w Jarużynie

Wójt Osielska uważa, że póki nie zostaną zakończone #prace związane z wymianą pokrycia dachowego na budynku świetlicy w Jarużynie, nie można dysponować pieniędzmi zaoszczędzonymi w przetargu.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!