Dziś mamy 17 kwietnia 2025, czwartek, imieniny obchodzą:
08 kwietnia 2025

Zastępca Naczelnika zapobiegł tragedii. Szybka reakcja, zdecydowane działanie

fot. pow.

fot. pow.

Szybka reakcja, zdecydowane działanie# i wezwanie służb to krótki opis, który nad wyraz pasuje do Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Jego zaangażowanie pozwoliło w porę opanować pożar, a przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo osób przebywających w budynku.

Być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie to powiedzenie jest jakże aktualne w odniesieniu do Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariusz jechał w minioną sobotę (5.04.2025) około 13:40 do służby. Przejeżdżając przez miejscowość Brzoza zauważył czarny dym unoszący się nad jedną z posesji.
Policjant natychmiast zatrzymał auto. Wówczas zauważył, że pali się składowisko opon, które znajdowało się w pobliżu budynku mieszkalnego z lokalami użytkowymi, a ogień dostaje się do wnętrza. Funkcjonariusz natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112 informując o zdarzeniu. Jednocześnie skierował się do lokali usługowych, by zaalarmować osoby tam przebywające o zagrożeniu. Wówczas wyszły z nich dwie kobiety. Na szczęście na piętrze budynku nie było żadnych lokatorów.
W pewnym momencie kobiety chciały ratować wyposażenie swoich lokali i nie zważając na konsekwencje i zagrożenie, wbiegły do nich. Widząc to, policjant natychmiast zareagował i odwiódł starszą z nich od tego pomysłu. Młodszą natomiast wyprowadził z lokalu, w którym w tym momencie było już duże zadymienie, a płomienie wdzierały się przez okno do środka.
Chwilę później na miejsce przyjechali strażacy, którzy ugasili ogień.


Szybka reakcja, zdecydowane działanie i wezwanie służb pozwoliły w porę opanować pożar, a przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo osób przebywających w budynku. Dzięki zaangażowaniu Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy nie doszło do tragedii.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Przesunięcia finansowe w budżecie. Budowa nowej świetlicy w Jarużynie

Wójt Osielska uważa, że póki nie zostaną zakończone #prace związane z wymianą pokrycia dachowego na budynku świetlicy w Jarużynie, nie można dysponować pieniędzmi zaoszczędzonymi w przetargu.

(czytaj więcej)