Zwrot części kosztów ubezpieczenia zwierząt. Nowy nabór wniosków
fot. pixabay
Od 1 sierpnia 2024 r. hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka# wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, mogą składać wnioski o dofinansowanie. Wsparcie to realizowane jest w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 po raz piąty.
Pomoc finansowa skierowana jest do hodowców drobiu, bydła i świń, którzy mają zarejestrowaną działalność produkcyjną i ubezpieczyli zwierzęta od zachorowania na salmonellozę. Muszą oni również posiadać prawo do nieruchomości, na terenie której prowadzą chów, a umowa ubezpieczenia powinna obejmować co najmniej:
1000 sztuk rzeźnych kurcząt, gęsi, indyków i drobiu nieśnego;
14 sztuk świń;
4 sztuki bydła.
Wsparcie ma formę 70 proc. dopłaty do składki ubezpieczenia, pod warunkiem że z polisy wynika, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20 proc. wartości produkcji. Istotne jest też to, że okres objęty umową ubezpieczenia nie może rozpoczynać się przed 1 kwietnia 2022 r., a zainteresowany dofinansowaniem nie może korzystać z innych dopłat do ubezpieczenia.
Wnioski od 1 do 30 sierpnia 2024 r. przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To piąty nabór o wsparcie w postaci dopłat do ubezpieczenia zwierząt od zachorowania na salmonellozę. Dotychczas z tego tytułu przekazanych zostało blisko 12 mln zł.
Więcej informacji - otwórz
Ogłoszenie Prezesa - otwórz
Źródło: ARiMR
Czytaj również
- Sołtys Kozielca Sołtysem Roku! Plebiscyt Mistrzowie Agro
- Drzwi otwarte w Komendzie Miejskiej Policji. Zostań kimś wyjątkowym
- Zgoda na budowę pierwszego odcinka ekspresówki. Zapadła decyzja
- Spotkania z bohaterami. Cenne wspomnienia i naoczne relacje świadków
- Laureaci odebrali gęsie tuszki. Nagrody za najciekawsze zdjęcia
Dodaj komentarz
Zauważyłeś odpady w lesie? Zgłoś naruszenie środowiskowe
Sezon na grzybobranie w Polsce trwa, a spacerując #po lesie, można natknąć się nie tylko na borowiki czy podgrzybki, ale niestety również na porzucone śmieci. Jeśli podczas zbierania grzybów zauważymy odpady lub inne zanieczyszczenia środowiska, można je od razu zgłosić w aplikacji mObywatel. A zgłoszenie może być anonimowe.
(czytaj więcej)Żołnierze 8.K-PBOT pomagają na południu kraju. Minął miesiąc działań
Minął miesiąc od rozpoczęcia wspólnej operacji# 5 Rodzajów Sił Zbrojnych RP we współdziałaniu z pozostałymi służbami mundurowymi i organami samorządowymi pk. „FENIKS”. Operacja ma na celu szeroko pojęte działania na rzecz usuwania tragicznych skutków powodzi oraz niesienie wsparcia poszkodowanym. Od początku biorą w niej udział żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej (8.K-PBOT).
(czytaj więcej)"Dzieciństwo bez Przemocy". Ruszyła ogólnopolska kampania
Kampania Dzieciństwo bez Przemocy dotyka bardzo ważnego tematu #jakim jest przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce, dlatego również Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki dołącza do akcji.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!